Clubul Rotary Reghin dăruieşte jucării şi rechizite

Daruri constînd în jucării şi rechizite sunt dăruite de Clubul Rotary Reghin mai multor preşcolari şi şcolari din municipiu. Campania de donare a obiectelor nou-nouţe a început în cursul lunii noiembrie.

În primă fază reprezentanţii organizaţiei de binefacere conduşi de preşedintele Ovidiu Ilisan au vizitat grădiniţa cu program prelungit din Salcâmilor şi şcolarii de la Liceul Tehnologic „Petru Maior”. Obiectele au putut fi donate datorită unui sponsor inimos care se numără printre partenerii Rotary Reghin. Cadrele didactice şi mai ales micuţii au primit daruile cu zâmbetul de buze. Acestea vor fi utilizate în special de copiii cu posibilităţi materiale reduse. Gestul bine-făcătorilor a fost primit cu zâmbetul pe buze şi recompensat cu mulţumiri, dar şi cântece.