Club Rotary Reghin donează încălţăminte elevilor de la Şcoala nr. 4

O nouă iniţiativă a Clubului Rotary Reghin. După ce zilele trecute, jucării şi rechizite au ajuns la copii de la grădiniţa din cartierul Salcâmilor şi la şcolarii de la Liceul Tehnologic „Petru Maior”, marţi, 25 noiembire 2014 a  fost rândul elevilor de la şcoala gimnazială nr.4 din cartierul Apalina.

Aceştia au primit încălţăminte de iarnă. Peste 200 de copii înscrişi în ciclul primar şi gimnazial vor beneficia de încălţămintea de iarnă primită. Personalul unităţii de învăţământ se declară bucuros de această iniţiativă. O consideră una benefică pentru copiii proveniţi din familii sărace care, de multe ori, nu-şi permit nici măcar o pereche nouă de încălţări. Articolele au putut fi oferite datorită unui sponsor inimos, colaborator al organizaţiei de binefacere.